Zklamání z MS

07.11.2011

Výsledky z MS 2011 byly pro mnohé velmi překvapivé. Je to pro mě velké zklamání, jak v kategorii ženy, tak v kategorii páry.

 

V kategorii ženy jsem skončila na 7. místě,což znamenalo nepostup do finále. Byla jsem z toho velmi smutná a zklamaná, jelikož jsem podala velmi dobrý výkon. Rozhodčí byli ale bohužel jiného názoru. Vyhrála Irina Matilainen z Finska, 2. a 3. místo ovládly Australanky.

V kategorii páry jsme skončili na velmi nepopulárním 4. místě. To bylo druhé zklamání, jelikož jsme do Austrálie přijeli s cílem vyhrát! Byl to náš poslední společný závod, takže o to více to bolelo. Soupeře jsem bohužel neviděla, jelikož pravidla, která platila v hale to neumožňovala. Na 1. a 2. místě skončily australské páry, které měly velikou podporu z řad diváků. Na 3. místě skončili naši čeští kolegové Pavel Sirotek s Veronikou Šindelářovou, pro které bylo jejich umístění také velkým překvapením.

Celkově bylo celé mistrovství provázeno spoustou nejasností a nepochopitelných věcí. Nebudu omlouvat své výsledky neregulérností závodní plochy, která by v normálním případě měla být parketová, na kterou jsou všichni závodníci zvyklí, ale v tomto případě byla smíšením gumy a linolea. Povrch neklouzal a byl velmi nebezpečný na kolena a kotníky zejména skluzy do provazů nebo rozštěpů. Další zvláštností byla nemožnost focení nebo natáčení v závodním areálu. Také po skončení vystoupení se závodník nemohl zdržovat vedle plochy, aby případně viděl své soupeře, ale musel jít zpět do rozcvičovacího areálu, ze kterého člověk musel obejít celou halu, aby se dostal do publika, ale během cvičení stejně nemohl být vpuštěn dovnitř.

Myslím si, že to bylo jedno z nejméně úspěšných MS pro celou českou výpravu.

Konec sezony se tedy nevyvedl dle mých představ. Do konce roku už nezbývá moc času, ale budu se velmi vážně rozhodovat, zda budu v závodění pokračovat. Nechci říkat, že na 100% skončím, ani, že na 100% budu závodit dále. Nebudu zastírat, že tyto výsledky neovlivní mé rozhodování.

< zpět